To Tydzień Ziemi! Dowiedz Się, Jak Lokal 1 SEIU Walczy O CIEBIE I Twoje Społeczności

Czy już słyszałeś? Obchodzimy Tydzień Ziemi!

W Lokalu 1 wiemy, że nie możemy wywalczyć sprawiedliwości dla rodzin pracujących bez sprawiedliwości ekologicznej. A to dlatego, że ludzi pracy bezpośrednioi nazbyt często nieproporcjonalniedotykają zagrożenia zmiany klimatu, ekstremalne warunki pogodowe, takie jak niszczycielski huragan Maria w Puerto Rico, i zanieczyszczenia, jak kryzys skażonej wody we Flint w Michigan. Ludzie pracy częściej też stają przed zagrożeniami środowiskowymi i zdrowotnymi w pracy – i rzadziej uzyskują odpowiednią ochronę przed takimi zagrożeniami.

Wszyscy ludzie zasługują na to, by mieszkać i pracować w środowiskach, które nie stanowią ryzyka dla zdrowia i życia. Dlatego Lokal 1 stoi na czele ruchu walki o sprawiedliwość ekologiczną. Wspólnie pracujemy nad stworzeniem szerszego ruchu, który zjednoczy nas w walce o sprawiedliwość ekologiczną, rasową, imigracyjną i ekonomiczną.

Oto kilka przykładów niedawnych działań Lokalu 1 na rzecz postępów w sprawiedliwości ekologicznej oraz sposobów, w jakie możesz dołączyć do ruchu, aby pomóc w budowaniu zdrowych i bezpiecznych społeczności dla wszystkich ludzi, niezależnie od pochodzenia.

Green New Deal

  • Lokal 1 SEIU wspiera propozycję ogólnokrajowego programu Green New Deal oraz wysiłki na poziomie stanowym i miejscowym w celu zmniejszenia emisji spalin, stworzenia dobrych miejsc pracy i eliminacji nierówności. Program Green New Deal nawołuje do utworzenia wysokiej jakości związkowych miejsc pracy, aby osiągnąć cel 100% czystej energii do 2030 r., a jednocześnie popiera sprawiedliwość w okresie przejściowym i bezpieczeństwo ekonomiczne dla pracowników i rodzin dotkniętych wycofywaniem tradycyjnych paliw kopalnych.
  • W całym kraju odbędą się setki spotkań w stylu town hall w celu omówienia programu Green New Deal, w tym kilkanaście zorganizowanych jest w miastach Lokalu 1. Jeżeli możesz w nich uczestniczyć – zapisz się:

Ustawa o stanowiskach pracy w branży czystej energii (Illinois Clean Energy Jobs Act, CEJA)

  • Lokal 1 SEIU popiera ustawę CEJA, dzięki której Illinois wkroczy na drogę do 100% odnawialnej energii do 2050 r., rozwijając jednocześnie gospodarkę czystej energii, rozszerzy równy dostęp do publicznego zdrowia, bezpieczeństwa, czystszego środowiska, dobrej jakości stanowisk pracy i możliwości gospodarczych.
  • 9 maja Lokal 1 dołączy do swoich sojuszników w Springfield, IL z okazji Dnia Lobbyingu CEJA. Zapisz się tutaj, aby wziąć udział i zarezerwować miejsce w autobusie!

Chicago gotowe na 100

  • Na początku tego miesiąca Chicago stało się największym miastem, które wyznaczyło sobie cel 100% czystej energii we wszystkich społecznościach! Rezolucja 2019-157 stawia Chicago na drodze do 100% odnawialnej energii do 2035 r. i w pełni elektrycznego taboru autobusów do roku 2040!

Czy chcesz lepiej poznać wysiłki Lokalu 1 dotyczące kwestii środowiska? Czy doświadczasz niesprawiedliwości ekologicznej i chcesz podzielić się swoją historią? Odpowiedz „Yes” na wiadomość tekstową z Lokalu 1 SEIU – skontaktujemy się z Tobą!

Comments are closed.